Czerwone i białe wino bezalkoholowe

Wino bezalkoholowe. Nie, nie. Nie chodzi o sok z winogron, czy też gazowanego „szampana dla dzieci”. Mam na myśli prawdziwe wino, tyle że pozbawione alkoholu.

wino, bezalkoholowe, fit, czerwone, białe, piotr i pawel, 0%

Kiedyś już pisałem o jednej pozycji – było to różowe wino bezalkoholowe Vintense Syrah. Teraz udało mi się „zdobyć” dwa inne rodzaje wina Vintense. Piszę „zdobyć” dlatego, że ów wino jest do nabycia w delikatesach Piotr i Paweł i to oni są importerem tego wina z Belgii.
W dziurze, w której mieszkam niema wspomnianego sklepu, dlatego bywam w nim dość rzadko. Po kilku bezowocnych wizytach wreszcie były dostępne i udało mi się zakupić. Czerwone wino merlot i białe  chardonnay.

Vintense merlot

Jest czerwonym winem o ciekawym owocowym smaku z wyczuwalnymi nutami jagód i czarnej porzeczki. Idealnie pasuje do serów i dań z czerwonego mięsa.

Vintense chardonnay

To z kolei białe bezalkoholowe wino o orzeźwiającym smaku z wyczuwalnymi akcentami cytrusów. Doskonałe do dań z ryb i drobiu.
Oba wina podobnie jak i różowe Vintense Syrah nie zawierają alkoholu. Wina te poddawane są przez producenta procesowi dezalkoholizacji. Dzięki czemu mają smak, zapach i strukturę typowego wina, a jednak brak im procentów. Jest to naprawdę ciekawa alternatywa dla kierowców, kobiet w ciąży i innych osób, które nie mogą lub nie chcą spożywać alkoholu. Co ciekawe wina Vintense zawierają trzy razy mniej kalorii od typowych win. Można powiedzieć, że są fit! 🙂 Po rozmowie w sklepie z panią ekspediętką stwierdzam, że większą popularnością cieszy się  Vintense Merlot, jednak klienci,którzy po raz kolejny wracają wybierają jednak białe Vintense Chardonnay.

Nawet dla osób takich jak ja, które preferują tradycyjne alkoholowe trunki taka lampka bezalkoholowego merlota jest ciekawym doświadczeniem, a cena 15,99zł za butelkę czegoś nowego myślę, że nie jest wygórowana.

Vintense, chardonnay, wino, białe bezalkoholowe, piotr i pawel

Białe wino Vintense Chardonnay


  

wino, biale, czerwone rozowe, vintense, bezalkoholowe

a tak prezentują się na sklepowej półce

Udostępnij to:

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *